Świeżo wydzielony pot jest jałowy i bezwonny a jego wydzielanie jest naturalnym, fizjologicznym procesem, którego zakłócanie nie jest obojętne dla naszego organizmu.

    Sam pot jednakże, wraz z lipidami oraz keratyną zawartą w naskórku, stanowi pożywkę dla mikroorganizmów rozwijających się w obuwiu.
Bakterie Corynebacterium diphtariae w powiększeniu x 24.000

    Wilgoć, stabilna temperatura oraz ograniczona przewiewność, stwarzają idealne warunki dla rozwoju różnorodnych a jednocześnie specyficznych dla obuwia flor bakteryjnych i kultur grzybowych.

    Przedstawione na zdjęciach obok przykładowe mikroorganizmy tworzą wraz z wieloma innymi cienką warstwę wnikającą w strukturę materiału wewnętrznych części obuwia.

    Uzbrojony w liczne kosmetyki z pewnością dbasz o higienę stóp, czystość skarpetek i rajstop.

Grzyby Epidermophyton sp. w powiększeniu x 1870

   jest preparatem, który wszechstronnie rozwiązuje problemy powstające w noszonym obuwiu i zawiera następujące substancje:

  • substancje hamujące rozwój bakterii i grzybów, o szerokim spektrum działania, które neutralizują istniejącą w obuwiu florę bakteryjną i kultury grzybowe oraz zapobiegają tworzeniu się nowych ognisk mikroorganizmów.
  • substancje adsorpcyjne o rozbudowanej powierzchni właściwej, których zadaniem jest wchłanianie nadmiaru wilgoci.

   Zneutralizowane bakterie i grzyby oraz produkty ich metabolizmu usuwane są z obuwia poprzez materiał skarpetek lub rajstop, który stanowi swoistą ściereczkę dla wnętrza obuwia.

 
 
Sposób użycia: przed nałożeniem obuwia zasypać jego wnętrze niewielką ilością preparatu (wystarczy kilka szczypt). 
Przeciwwskazania: chronić przed dziećmi, nie stosować u kobiet w ciąży i dzieci do lat 12, nie stosować na gołe stopy w przypadku skaleczeń. 
Preparat posiada Atest Państwowego Zakładu Higieny Nr HŻ/14028/96.


Referencje